Open deur Breda
Bezoek gratis een dansvoorstelling in wording - (langu)age no problem (voorstelling zonder tekst en geschikt voor jong en oud)The100Hands onderzoekt al jaren hoe kleine dagelijkse interacties onverwacht veel vertellen over mens en samenleving. In 2025 onderzoeken we met dansers, publiek en inwoners van Breda de verschillende betekenissen die ‘weggaan en terugkomen’ kunnen hebben in een mensenleven. In het project ‘Breda met open deur’ zetten we de deur van onze studio open voor uiteenlopende groepen mensen, maar stellen ook scholen en wijkcentra hun deuren open. Al deze ontmoetingen leiden in het najaar tot de voorstelling ‘Waar je uitkomt als je weggaat’.
OVER OPEN DEUR BREDA
Dagelijks zijn we onderweg van het een naar het ander: van je slaapkamer naar je badkamer, of van huis naar werk, school, familie, vrienden, een feestje of verdere bestemming. Terwijl ons lichaam van de ene naar de andere ruimte beweegt kunnen we via tech en apps non-stop in verbinding zijn, en als je het nieuws volgt kan je vaak concluderen dat wat je hier doet daar gevolgen heeft. Dus wat betekent weggaan vandaag de dag, voor een kind, een volwassene, een nieuwkomer, een dromer, ouders of ouderen? Hoe gaan we om met alleen zijn en contact maken? En hoe kunnen we oefenen om weer ergens arriveren en aanwezig te zijn?
The100Hands zoekt met beweging, interactie en humor naar antwoorden op deze vragen, want wij geloven dat het lichaam en onze intuïtieve impulsen en reacties ons veel kunnen vertellen.
‘Breda met open deur’ is een ontspannen ontmoeting, waarin fysieke en theatrale scènes het startpunt vormen voor een gezamenlijk gesprek en onderzoek: Drie dansers vinden elkaar in een ruimte vol deuren en nodigen je uit om al kijkend en mee-be-levend de betekenis van ‘weggaan en terugkomen’ in jouw leven te ontdekken, naderhand gaan we informeel met elkaar in gesprek onder leiding van maker Jasper Džuki Jelen. We voeren een gesprek in het Nederlands en vertalen waar nodig naar het Engels.
> Wil je bij ons langskomen – de deur staat in ieder geval open op de volgende data en plaatsen – houd onze socials en deze pagina in de gaten voor meer data:
24 april 2025
18 mei 2025
2 en/of 3 juli 2025
13 september 2025
> Zou je graag de deur van jouw organisatie, groep, school of evenement opzetten voor ons neem dan ook zeker contact op (maar lees eerst even over deze minimale eisen)?
> Kan je echt geen van de data en ben toch nieuwsgierig? Mail onze artistiek leider Jasper (jasper @the100hands.com) om te zien of je eens persoonlijk langs kan komen – onze deur staat open.
CREDITS
Concept en choreografie: Jasper Džuki Jelen I Dans: Alkis Barbas, Alison Duarte en Maria Pokorska (stage) I Understudy: Marti Aparici (stage) I Dramaturgie: Mojra Vogelnik Škerlj I Muziek: Arthur van der Kuip I Kostuums: Esther Sloots I Deuren: Menno Boerdam (ontwerp), Noud Sprokholt (realisatie) I Techniek: Show Alliance / Aydan Veldt I Productie: Lucienne Wouters I Scènefoto’s: Barbara Medo I Mede mogelijk gemaakt met financiële steun van: Gemeente Breda, Fonds Podiumkunsten, Het Cultuurfonds – mede dankzij het Tosca Trampoli Fonds en Stichting Janivo I 2025
![]()
![]()